Историја школе

Настанак школe

Основна школа "Миодраг Матић" основана је 1972. године и прво се звала Специјална основна школа за децу и омладину са церебралном парализом. Оснивач школе је Скупштина СРС, Законом о оснивању школе. Надлежни орган за послове и задатке школе био је Секритаријат за образовање деце. На предлог Секретаријата за образовање, Скупштина Србије именовала је Матичну комисију за основање школе. С' обзиром да су оснивали прву школу за децу и омладину са церебралном парализом у СР Србији, Комисија је сачинила критеријуме за будуће профиле радника школе, коју су сачињавали стручни радници за васпитано-образовни процес, за рад у административно-финансијској области, затим медицински техничари за негу и помоћ ученицима, као и помоћно особље.

Прва школска година

Прва школска година отпочела је са закашњењем, 1.октобра 1972. године, до кашњење је дошло због недостатка адекватног намештаја за учионице и та прва школска година је била веома тешка, због малог фонда дидактичког материјала. Ентузијазмом целокупног колектива, као и родитеља ученика школе, током година школа набавља адекватан намештај, који је прилагођен потребама ученицима са церебралном парализом, као адекватан дидактички материјал и васпитна средства и помагала. Наша школа 1987. године је добила име великог професора и дефектолога Миодрага Матића.

Школа данас

Данас наша школа поседује велики број неопходних и прилагођених наставних средстава: дидактички материјал, едукативне игрице, школски прибор (за писање, цртање, бојење), материјале за моделовање, али и разноврсну асистивну технологију намењену за олакшано савладавање васпитно-образовног процеса и осамостаљивање ученика у раду.